Brian WelchheadBrian Welch se narodil 19.června 1970 v Torrance, California. "Sem jen kus hovna, mam rad pivo a sýr" - prohlašuje o sobě. Chodil do stejné skoly jako Munky. "Později jsem mu prodal svou první kytaru a naučil ho hrát základní akordy. Vždy jsme u něj doma jamovali, já jsem byl na nějaké nové věci dost přilepený. Když přišiel Munky s nečím novým, strašně mě to štvalo a chtěl jsem hned po příchodu domu cvičit. Skončilo to tak, že sem šel na pivo. " Byly kámoši i na střední škole a panovala mezi nimi rivalita. Potom začal Munky hrat v LAPD. "Já jsem vždycky chodil na jejich zkoušky a jediné, co jsem tam dělal, bylo to, že jsem jim vždycky vychlastal vsechno pivo. Až když se rýsovalo malé turné LAPD a oni pobriantřebovali kytaristu, tak jsem se k nim hned přidal." Munky a Head spolu hrají déle než dvě třetiny svého zivota.

Dcera se Brianovi narodila 6. července roku 1998. Kvůli tomu Korn nehráli na evropské části OzzFestu 1998. Brian nechtěl být daleko od své ženy a Korn nechtěli žádnou napodobeninu.

Ke svojí přezdívce "Head" ( "hlava") říká: "Mam totiž fakt velkou hlavu ... Všechny čepice a klobouky jsou mi malé. Doneste mi kteroukoliv čepici a nebude mi sedět!"