Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

ChinaskiChinaski je česká pop-rocková skupina, kterou v roce 1987 ? tehdy ještě pod názvem Starý hadry ? založili kamarádi Michal Novotný alias Malátný a Pavel Grohman.

chinaskiSvé první album vydala Bukowského parta v devadesátém pátém. Debut s příznačným názvem Chinaski se blýskl hity jako Punčocháče nebo Pojď si lehnout. Opravdový zlom přišel ale až o dva roky později. Desky Dlouhej kouř (hity Stejně jako já, Vinohradská č.p. 90) se za první tři měsíce od jejího ?vypuštění? prodalo slušných patnáct tisíc kopií. Kapela vyrazila na několikaměsíční koncertní turné a posbírala slušnou řadu hudebních ocenění.

V roce 1999 vysvitla na trh další úspěšná nahrávka 1. signální (hity Kutil, Jaxe) a o rok později přicupitala společně s popěvky Nanana i populární Klára. Ta se stala nejhranější skladbou českých rádií. Kapelu koncem tisíciletí opustili Petr Rajchert, Adam Stivín a k Hradní stráži si to namířil trumpetista Martin Kulhavý.

V záři 2002 vydali Chinaski své další album Originál (hity Můj svět, Láskopad, Dobrák od kosti). Následné turné zhlédlo kolem 43 tisíc diváků. Na minulost Chinaski zavzpomínali společně se svým best of albem PREMIUM 1993?2003. Jako Husákovy děti se blýskli v úspěšném pilotním singlu 1970. V roce 2004 kapela potěšila i své nejmenší příznivce a Chinaski natočila speciální album s názvem Autopohádky. Zajímavý projekt slavil velké úspěchy a vynesl kapele další zlatou desku.

Hned rok nato pozvali Chinaski do Music Baru (2005). První singl Tabáček úspěšně zakouřil všechny hitparády a deska se pouhý den po svém uvedení stala platinovou. Listopad a prosinec kapela strávila na turné, největší šňůru jejich kariéry zakončil patnáctitisícovým koncertem v pražské T-Mobile Aréně. Veleúspěšný rok populární parta zakončila ve velkém stylu a odnesla si svého prvního ?zlatého ptáka?. Zatím poslední studiovou nahrávkou Chinaski je deska 07 (2007). Sedmá studiovka navázala na úspěchy svých předchůdců. Už první týden prodeje jí vynesl platinovou desku.

chinaskiV létě 2008 zasáhla kapelu tragická událost. V pátek 25. července 2008 zemřel její zakladatel, bubeník a textař Pavel Grohman. Osudnou se mu stala vyjížďka na motocyklu, osmatřicetiletý muzikant podlehl vážným zraněním při leteckém transportu do nemocnice.

Po měsících plných smutku a nejasné budoucnosti kapely Chinaski nasbírali další sílu a koncem října odstartovali podzimní turné Space Tour. Vydali také live nahrávku Když Chinaski, tak naživo, jejíž název ještě vymyslel Pavel Grohman.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 6218x
Staženo: 2625x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera