Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

KissČtveřice Kiss byla založena Stanleym a Simmonsem v New Yorku v roce 1972. Stalo se tak po rozpadu Wicked Lester . Kapela byla ovlivněna některými podněty Davida Bowieho (oboupohlavní bytosti), Lou Reeda a také divadelním rockovým hororem Alice Coopera. Členové skupiny se rozhodli svoji identitu kamuflovat líčidly a comicsovými kostýmy. Gene přijal podobu démona, Paul hvězdného chlapce, Ace mimozemšťana a Peter kočky. Kiss pak vycházeli především z anglického glam-rocku (rock s cirkusovými prvky) a na veřejnosti důsledně skrývali své tváře pod maskami inspirovanými japonským divadlem Kabuki. Kiss chtěli všechny pod pódiem pořádně pobavit a podráždit směsicí hororu, komiksu a sexu. Koncertní křest si čtveřice odbyla 30. 1. 1973 v Coventry Clubu v newyorském Queensu. Svými prvními koncerty Kiss dávali jasně najevo opovržení rockovým tiskem a aroganci vůči rodičům. Získali tak podporu nejmladších newyorských rockových fanoušků. Na koncertech skupina používala gigantické sestavy bicích a pyrotechnické efekty.

kissZe čtveřice se nejvíce předváděl baskytarista a zpěvák Gene Simmons (vl. jménem Chaim Witz, nar. 25. 8. 1949; Haifa; Izrael), který plival oheň, zvracel umělou krev, a nebo jen vyplázl svůj neuvěřitelně dlouhý třiceticentimetrový jazyk. Ďábelské kousky vyváděl i zpívající kytarista Paul Stanley (vl. jménem Paul Eisen, nar. 20. 1. 1952; Manhattan; New York), kytarista Ace Frehley (vl. jménem Paul Frehley, nar. 22. 4. 1952; Bronx; New York) a bubeník Peter Chris (vl. jménem Peter Crisscoula, nar. 20. 12. 1947; Brooklyn; New York).

Debutové bezejmenné album skupiny vyšlo 18. února 1974. Druhá deska "Hotter Than Hell" s japonskými kredity na obalu měla u amerických fanoušků vzbudit dojem, že Kiss jsou v zemi vycházejícího slunce již proslaveni. Jednalo se však jen o marketingový tah, protože předcházející eponymní album se na samurajský trh dostalo až se dvouletým zpožděním. První velký hit "Rock and Roll All Nite" přinesla třetí deska "Dressed to Kill". V tomtéž roce 1975 vyšlo nečekaně úspěšné koncertní dvojalbum "Alive!", kterého se okamžitě prodalo půl miliónů kopií. Po této dnes již kultovní nahrávce se Kiss natolik proslavili, že v rolích jejich předskokanů se začaly objevovat skupiny, kterým předtím rozehřívali publikum právě "kissáci". Produkce nového alba "Destroyer" se ujal Bob Ezrin, který některým skladbám vtiskl jiný ráz použitím dalších nástrojů. Fanoušci však stáli raději o syrovější LP desku "Rock and Roll Over", natáčenou téměř naživo v newyorském Star Theatre. 12. prosince 1976 byl Ace Frehley při koncertu v Lakeland Colliseum na Floridě zasažen elektrickým proudem, když se jednou rukou dotkl kovové konstrukce kulis a druhou strun své kytary. Údajně byl oživován dvacet minut, načež vstal a společně s ostatními pokračoval v koncertování až do konce. V březnu 1977 zavítali Kiss do Japonska, kde během čtyř koncertů překonali návštěvnický rekord, který tam do té doby drželi Beatles. V té době byli Kiss podnikaví i v celé řadě nehudebních aktivit, suvenýry Kiss zahrnovaly placky, nášivky, panenky, dokonce i kreslené seriály. Comicsový magnát Marvel Comics jim ve stejný den, kdy vyšlo jejich album "Love Gun" vydal kreslený seriál , před jehož vlastním vytištěním Kiss přidali před zraky bulvárních médií do tiskařské barvy i trochu své vlastní krve. Tak se mohli holedbat, že tento komix byl "psán krví členů skupiny". Kiss rovněž natočili celovečerní sci-fi "Kiss Meet the Phantom of the Park ". V roce 1978 jejich fan club Kiss Army, založený nejvěrnějšími fanoušky, vzrostl na neuvěřitelnou šestimístnou základnu.

V závěru sedmdesátých let svět začal podléhat diskotékové horečce a proto i Kiss přizpůsobili své album "Double Platinum" tomuto trendu. Zmíněné 2CD obsahovalo zremixované skladby, jejíž rytmická sekce byla upravena tak, aby se více přiblížila k diskotékovému stylu. Roku 1978 jednotliví "kissáci" vydali svá sólová alba. Na konci 70. let Kiss natočili nové album "Dynasty" na kterém znechuceného Crisse, který nenáviděl kočovný život zčásti nahradil bubeník Anton Fig. "Dynasty", jež vyšlo 23. 5. 1979 šokovalo skalní fanoušky kontroverzním diskotékovým hitem "I Was Made for Loving You" (# 11 USA; # 50 GB; 1979).

Po šesti letech společného koncertování a natáčení LP desek opustil základní sestavu bubeník Peter Criss, který s "polibkem" naposledy koncertoval v listopadu 1979. Po květnovém vydání "komixového" LP "Unmasked" na kterém se opět podílel Anton Figo vyjel na turné s Kiss nový bicmen Paul Caravello, který si zvolil umělecké jméno Eric Carr a masku "lišáka". V roce 1981 tato nová sestava posílená o americký symfonický orchestr, vydala hudbu k nikdy nenatočenému filmu "The Elder". Fanoušci zvyklí na alkoholem a divokými večírky posedlou "crazy" kapelu neoprávněně odmítli tuto desku jejíž texty byly najednou plné morálky a jejíž hudba byla nezvykle kultivovaná a obohacená o spoustu orchestrálních aranžmá. Při natáčení elpíčka "Creatures of the Nights" jako hostující kytaristé zaskočili za zraněného Frehlyho, který se počátkem roku 1982 vyboural ve svém autě, Steve Farris, Bob Kulick (bratr jejich pozdějšího kytaristy Bruce) a Vincent Cusano (nar. 6. 8. 1952, Bridgeport, Connecticut. Jméno Vincent přijal když se stal řádným členem Kiss). Na následném turné Vinnie Vincent vystoupil v masce egyptského válečníka a celá kapela šokovala svoji scénou na níž byla postavená maketa obrovského tanku. 18. září 1983 skupina najednou odložila během pořadu MTV svůj pověstný make-up a nestvůrné kostýmy a krátce poté vydala "civilní" album "Lick It Up". O tři dny později Kiss započali v Lisabonu turné s již plnohodnotným členem kapely Vinnie Vincentem místo Ace Frehlyho, který byl vyhozen již v červnu 1983.

kissNa řadovce "Animalize" se podílel další Kaliforňan Marc St. John, který však s v sestavě Kiss nevydržel dlouho, neboť onemocněl Reiterovým syndromem a nemohl proto nastoupit na koncertní turné, jež začalo 30. září 1984 v anglickém Brightonu. Na desce "Asylum" přebral jeho kytarové party Bruce Kulick. V zkonsolidovaném složení vyšla studivka "Crazy Nights". Kompilace "Smashes, Trashes & Hits" kromě největších hitů přinesla dvě nové skladby - "(You Make Me) Rock Hard", "Let's Put the X in Sex" a Ericem Carrem přezpívanou baladu "Beth", jejíž původní vokál měl na svědomí Peter Criss. Naposledy ve složení Simmons, Stanley, Carr a Kulick vyšla na konci osmdesátých let deska "Hot in the Shade".

Bubeník Eric Carr 24. listopadu 1991 podlehl rakovině srdce. Na jeho místo nastoupil blonďatý Eric Singer se kterým Kiss natočili hodně tvrdé album "Revenge". O rok později, roku 1993 tato čtveřice živě natočila fošnu "Alive III" na které je ve skladba "Star Spangled Banner", což je vlastně poupravená americká státní hymna. Velký zájem vzbudilo vystoupení šestice Kiss (Simmons, Stanley, Frehley, Criss, Kulick, Singer) v pořadu americké MTV. Historické setkání, které se konalo 9. 8. 1995 zaznamenalo velký úspěch mezi fanoušky a vedlo k návratu prapůvodní sestavy. Toto živé vystoupení bylo později doplněno o několik dalších koncertních skladeb a v roce 1996 vyšlo pod názvem "MTV Unplugged". Čtyřka Kiss, již bez Frehleye a Crisse vzápětí natočila řadovou desku "Carnival of Souls". Kulick a Singer však byli natolik znechuceni slávou původní sestavy, že kapelu opustili ještě před samotným vydáním tohoto alba.

Vzrůstající popularita původní čtveřice Kiss vedla v roce 1996 k překvapivému a velmi vítanému re-unionu této legendární skupiny. V rámci celosvětového turné na kterém se kapela představila po 17-ti letech opět v původní sestavě a s původními maskami a kostýmy koncertovala čtveřice Kiss 14. a 15. prosince 1996 i v Praze, která se tak stala první evropskou zastávkou tohoto turné, jež započalo v Detroitu. Po třetí vystoupila newyorská čtveřice Kiss v Praze (tentokrát pod širým nebem) na stadionu Dukla 7. června 1997. Pak původní čtyřka vydala studiové album "Psycho Circus" a 31. října 1998 (na svátek Halloween) se z Los Angeles vydala na světové turné v jehož rámci vystoupila 18. března 1999 v Praze. Gene Simmons, Paul Stanley, Ace Frehley a Peter Criss předvedli při své bombastické show trojrozměrné vizuální efekty. Diváci si tak u nás poprvé mohli s darovanými speciálními brýlemi vychutnat 3-D efekty zobrazované na speciálních obřích videostěnách.

Na postu bubeníka se v závěru neustále protahovaného "turné na rozloučenou" ocitl Eric Singer, který v kapele bubnoval v letech 1991-´96. Peter Criss byl dočasně nahrazen kvůli srdeční slabosti. Kiss vydali začátkem listopadu 2001 kompilaci osmdesátí hitů a rarit. Čtveřice Kiss se v "plné polní" představila při závěrečném ceremoniálu 19. ZOH v Salt Lake City.

28. února 2003 američtí veteráni Kiss oslavili třicet let své existence koncertem v Telstar Dome v Melbourne v Austrálii. Poté co v první části večera předvedli svoji obvyklou rockovou show, přizvali si na pódium nejprve "komorní" desetičlenný, později šedesátičlenný Melbournský symfonický orchestr, se kterým odehráli mimo jiné hity "I Was Made for Loving You" či "Rock and Roll All Nite". Atraktivitu celého projektu zvýšil černobílý make up všech členů orchestru a také Australský dětský sbor, jenž "kissáky" doprovodil ve skladbě "Great Expectations". Koncert byl živě přenášen prostřednictvím "placených" televizních kanálů. V řadách Kiss však chyběl Ace Frehley, kterého nahradil producent a spolupracovník kapely, kytarista Tommy Thayer.

Kiss se společně s kapelou Aerosmith 2. srpna 2003 vydali na téměř tříměsíční, čtyřiatřiceti-zastávkové americké turné. S Kiss nevystupoval Ace Frehley, jehož již dříve nahradil Tommy Thayer, bývalý člen Black 'n' Blue a také revivalu Kiss s názvem Cold Gin.

Věčně se loučící Kiss odstartovali v dubnu 2004 v Austrálii celosvětové turné, které zasáhne Japonsko, Spojené státy i Evropu.

kissGene Simmons vydal 17. května 2004 sólovku "Asshole". Prvním singlem se stala právě 'Díra do prdele'. S nahrávkou mu vypomohli hostující hudebníci - Dave Navarro (Jane's Addiction), Bruce Kulick a Eric Singer. Na poněkud roztříštěném elpíčku je i skladba "Waiting fot the Morning Light", kterou dal Simmons dohromady s Bobem Dylanem, flákota "Black Tongue", kterou kdysi složil s Frankem Zappou či coververze "Firestarter" od Prodigy. Je to teprve druhá sólovka basáka Kiss, nazývaného 'God of Thunder', od bezejmenného titulu "Gene Simmons", který jako jeden z 'Kissmanů' zplodil v roce 1978.

V dubnu 2004 Kiss v Austrálii odstartovali další - 'už určitě poslední' - světové turné. Kiss společně se skupinou Poison započali osmatřicetidatové letní turné 10. června 2004 ve městě San Antonio. V jejich řadách však již nebyl bubeník Peter Criss, který zpohodlněl a kromě toho se cítíl velmi unaven.

Během více než dvaatřicet let dlouhé kariéry se skupině Kiss podařilo prodat více než 90 miliónů kopií všech svých alb. Třicet z nich bylo buď platinových nebo alespoň zlatých, což je výkon, jakého se zatím podařilo dosáhnout pouze Beatles.

Glam-rockové ikony Kiss oslavily na evropském turné, nazvaném Kiss Alive / 35 Tour 2008, pětatřicet let své existence. Zpívající basák Gene Simmons, zpívající kytarista Paul Stanley, kytarista Tommy Thayer a bicák Eric Singer navštívili sedmnáct států, včetně zastávek na největších festivalech. Kapela se poprvé představila fanouškům v Moskvě, St. Petersburgu, Veroně a celkově počtvrté v Praze, tentokrát 6. června 2008 v O2 Aréně.

Nové, dosud nepojmenované album kapely Kiss by se mělo dostat do distribuce v září 2009. Novinka má být údajně podobná desce "Rock And Roll Over" z roku 1976, jen s lepší produkcí odpovídající dnešním možnostem. Na připravované placce je jedenáct nových, klasicky kissácky pojatých skladeb, na jejichž skládání se podíleli všichni členové kapely. V některých pasážích se vokálních partů ujal vedle dvojice Simmons/Stanley, také hlavní kytarista Tommy Thayer a bicák Eric Singer.

V roce 2003 vyšla jejich zatím poslední deska Symphony: Alive IV.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 9187x
Staženo: 2818x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera