Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Nelly Furtadonelly furtadoNelly Furtado je Kanadská zpěvačka, textařka, instrumentalistka, hudební producentka, ale i příležitostní herečka. Toto výjimečné stvoření se narodilo 2. prosince 1978 ve Victorii v Kanadě a pochází ze tří dětí. Za svůj temperament a původ vděčí svým rodičům. Matka Maria Manuela a otec Antonio Jose Furtado pochází z Portugalska. Zajímavostí je to, že jméno Nelly dostala po gymnastce z bývalého Sovětského svazu Nellie Kim. Počátkem 80. let se rodina této zpěvačky přestěhovala z Portugalska do Kanady. Samotná Nelly už odmalička byla, spolu se svými sourozenci, takovým kosmopolitním dítětem. Jednoznačně ji ovlivňovala samotná diametrální odlišnost dvou kultur, tedy Portugalské a Kanadské. Nebylo tedy ničím netradičním, že už v období dospívání hravě zvládala dva cizí jazyky a k tomu všemu se rozhodla, že se ve škole bude ještě učit Španělsky a Hindsky. To, že měla cit pro hudbu a také i velký jazykový talent, ji přimělo k tomu, že své první skladby skládala výlučně dvoujazyčně.
Nelly 89'

Nelly pochází ze skromných rodinných poměrů. Rodiče nikdy neměli nadbytek peněz, a tak nebylo jednoduché celou rodinu uživit. Nelly si to uvědomovala a snažila se proto ulehčit tuto nesnadnou finanční situaci celé rodině. Jako malá tak vypomáhala své matce jako pokojská a později dokonce přijala místo domácí hospodyňky. V jistém interview sama přiznala, že všechny tyto zkušenosti z dětství a raného dospívání jí pomohly najít samu sebe a navést na tu správnou pozitivní cestu. Poprvé vystupovala se svou matkou v kostele při příležitosti oslav Portugalského dne. To, že má opravdu hudební talent a vztah k hudbě jako takové, nás přesvědčila už jako devítiletá, protože hravě zvládala hru na ukulele a trombón. O dva roky později se k tomu přidala kytara a klávesy. Jako dvanáctiletá začala působit ve své skupině. Ta hrávala výlučně Portugalsky a Nelly si vzala na mušku texty. V jejím dalším hudebním zrání ji ovlivnily takové hvězdy jako např. Mariah Carey, TLC nebo Salt 'n' Pepa.
Nelly 96'

Nelly se poohlížela po kapelách svého staršího bratra a tak si zamilovala směs hudebních stylů. Například velmi ráda poslouchala kapely The Verve, Oasis nebo U2. A to znamená, že se přece jen odklonila od toho původního stylu, na kterém se snažila budovat svou hudební kariéru. Počátkem roku 1995, když ukončila středoškolské vzdělání, se dostala do Toronta a opět se její obzor rozšířil tentokrát o styl hip-hop. O dva roky později v 97 zakládá duo pod názvem Nelstar společně s místním uznávaným muzikantem který se jmenuje Tallisman. S ním dokonce už spolupracovala při nahrávání písní Waitin' 4 the Streets na album Join The Ranks. Společně tedy nahrávali nejen písně, ale taktéž s nimi zažila i několik koncertních vystoupení. Dokonce, co se týká dua Nelstar, bylo v plánu natočit i videoklip k písni Like. Nelly se, ale nakonec rozhodla, že nic takového se realizovat nebude, protože nabírala pocit, že samotná kapela a její hudební směřování se neztotožňuje s její představou. A tak po několika letech tuto skupinu opouští a vydává se na pospas svému vlastnímu osudu. Rozhodla se tedy, že se stane sólovou zpěvačkou. Nebylo to ovšem takové jednoduché. Nahrála své jednotlivé skladby na demokazetu a obcházelo jedno hudební vydavatelství za druhým. Měla totiž jasný cíl, toužila získat platnou nahrávací smlouvu od vydavatelství, které by jí umožnilo projevit svůj jedinečný hudební talent a taktéž právoplatně vstoupit do hudebního šoubyznysu. Nakonec se na ni štěstí usmálo a tak zabodovala u nahrávací společnosti DreamWorks. A to už byl jen malý krůček k tomu, aby nahrála své debutové album.
Nelly Grammy 2002

nellyVážný zlom nastal v době, kdy Nelly vystupovala v jistém Torontském nočním klubu Lee's Palace, kde poznala Geralda Eatona. Tento pán ji pomohl spolupracovat a hlavně koprodukoval její debutové album pod hlavičkou společnosti DreamWorks, která ji nabídla platnou nahrávací smlouvu. Název tohoto prvního alba je Whoa, Nelly! Z něho zabodovaly na plné čáře tři singly. Potom co se do éteru dostala první píseň pod názvem I'm Like A Bird, rychlostí blesku se z Nelly Furtado stala doslova Megastar. Následovaly další vychytané melodie jako například Turn Off The Light nebo ...On The Radio. To už opravdu nebylo co řešit, protože Nelly Furtado byla velmi populární a úspěšná a už měla milióny fanoušků po celém světě. Dokonce se nevyhla ani nějakým nominacím, tentokrát v roce 2002 na Grammy Awards byla nominována ve čtyřech kategoriích. štěstí se na ni usmálo v kategorii Nejlepší ženská nahrávka za píseň I'm Like A Bird. Pokud bychom měli charakterizovat její hudební styl, je to jakási směs žánrů R'n'B, Bossa nova, Trip Hop, Soul a taktéž přirozeně Folk. Po vydání tohoto debutu odstartovala úspěšnou koncertní šňůru, ale v plánu už měla vydání svého dalšího, v pořadí druhého alba.
Nelly Forca

To, že Nelly Furtado ovlivnila Worldmusic a také její etnické kořeny jste se mohli na vlastní uši přesvědčit, pokud jste si poslechli její druhé album s názvem Folkore, který se na pulty hudebních prodejen dostal v listopadu 2003. Ne neobávejte se. Nejedná se o nějaké kroje, případně muziku která by měla něco společného s lidovou tradicí. Jednoduše Folklore je jedinečné album, protože se jedná o symbiózu velmi skvělého hlasu od této zpěvačky a taktéž moderním zvukem jednotlivých nástrojů, které se prezentují na tomto albu a vytvářejí tak jedinečný hudební produkt. Nelly Furtado je takové zajímavé hudební stvoření a i samotní hudební kritici hovoří, že těžko bychom mohli tuto zpěvačku nějakým způsobem škatulkovat anebo vyčlenit do nějakého speciálního hudebního žánru. Protože jak už bylo zmíněno je to směs jakýchkoliv druhů, stylů, které najdeme na jednotlivých kompilacích. Na tomto nosiči najdeme 12 písní. Každá z nich je osobitá a většina z nich se retrospektivně vrací do období dětství Nelly Furtado. Jedna skladba pod názvem Childhood Dreams je dokonce věnovaná její vlastní dceře Nevis, kterou zpěvačka porodila krátce před vydáním tohoto alba Folklore. Tím, čím, ale zabodovala nejvíc, to se stalo v roce 2004, kdy do světa vypustila singl s názvem Forca. Mimochodem tato skladba se stala jakousi oficiální hymnou mistrovství Evropy ve fotbale. Sama ji také zazpívala před samotným finále, které se konalo 4. července 2004 v Lisabonu. Zpívala ve svém rodném jazyce, tedy v Portugalštině, a zažila veliké ovace publika.
Nelly 2006

Po albech Whoa Nelly! a Folklore vydala zpěvačka v roce 2006 svoje poslední aktuální album Loose, na kterém ji pomáhal spolupracovat uznávaný Raper a hip-hoper Timbaland. Opět projevila Nelly svou jedinečnost a exotičnost, ale takovou malou změnou byl zmíněný Timbaland. S tímto pánem nahrála jednu skladbu, kterou najdeme na tomto aktuálním nosiči pod názvem Promiscuous. Ještě dřív než se tato skladba dostala do rozhlasového éteru tak ji předstihla jiná píseň. Pilotní singl z alba Loose. Tentokrát se jedná o skladbu s názvem Maneater, ke které je i zajímavě natočený videoklip. Samotná hudební kritika hovoří o albu Loose jako o jednom z nejlepších hudebních počinů za tento rok. Samotná zpěvačka ho označuje za rychlé, taneční a velmi optimistické. Je to opravdu pohodový R'n'B styl v kombinaci s nenásilným popem.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5781x
Staženo: 2614x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Zpěvačka
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera