Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Ozzy OsbourneOzzyAnglický zpěvák John Michael Osbourne se narodil 3. prosince 1948 v Birmighamu. Do podvědomí veřejnosti se dostal především jako zpěvák kapely Black Sabbath, ale stejně tak si dokázal udržet popularitu i ve své sólové kariéře nebo jako zakladatel známého festivalu Ozzfest.

Ozzy se už od raného mládí nechal unášet na vlnách hudby a ve 14 letech se stal velkým příznivcem The Beatles. Protože trpěl dyslexií, tak v patnácti letech opouští studia a protlouká se životem, jak může. Tento způsob života ho také dostal do vězení poté, co vykradl obchod s oděvy.

Po několika pokusech zakládá v roce 1969 s Tony Iommim, Terrancem Hitlerem a Billym Wardem Black Sabath. Tato kapela bývá považována za průkopníky v oblasti doom metalu. Protože ale spoluhudebníci nemíní tolerovat Ozzyho excesy, tak ho v roce 1979 vyhazují a Ozzy se staví na vlastní nohy, protože do Black Sabath se vrátí až v roce 1997.

Debutuje v roce 1980 s albem Blizzard of Ozz a o dva roky později vychází první live album Speak of the Devil. Na nich spolupracuje se svou nynější ženou Sharon.

Mezi významnější alba Ozzyho samostatné tvorby pak můžeme řadit platinové The Ultimate Sin (1986), zlaté No Rest for the Wicked (1988), čtyřnásobně platinové No More Tears (1991), platinové Live and Loud (1993) nebo opět platinové Down to Earth (2001), jehož cover verze vyšla i na X-rayi.

Že Ozzy Osbourne umí šokovat, dokázal už mnohokrát. Běžně se o něm traduje, že má slabost pro létající tvory, protože na koncertech ukousával netopýrům hlavy a ve snaze zapůsobit na Sharon to samé prováděl hrdličkám.

Se svoji ženou Sharon patří Ozzy mezi nejbohatší britské páry. Napomáhá tomu řada jejich aktivit, jako je např. založení Ozzfestu v devadesátých letech či účinkování v reality show The Osbornes, kde se objevily i jejich společné děti Kelly a John. Třetí potomek, dcera Aimee, prohlásila, že se tohoto divadla účastnit nebude.

Poslední démon, se kterým se Ozzy musí vyrovnat, jsou příznaky Parkinsonovy choby, které se objevily v roce 2005.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5280x
Staženo: 2689x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Zpěvák
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera