Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

LordiProjekt ?Lordi? byl nazván podle přezdívky frontmana Mr. Lordiho a existuje už asi od roku 1992. V tomto čase opustil Lordi svojí tehdejší kapelu, kde už se jednoduše nemohl muzikálně projevovat. Zatím jen jako jeden muž se upsal jako umělec přes make-up a speciální efekty heavy metalu resp. hard rocku 80. let, kam patří kapely jako Twisted Sister, W.A.S.P, Accept, Alice Cooper a Konsorten. Odjakživa ho to táhlo ke KISS a to se odrazilo taky v tom, že se stal presidentem finské KISS-army. Díky své druhé lásce; hororům, a také v souvislosti s monstry všech typů, experimentoval poprvé v roce 1994 s nejvhodnějšími úpravami a vzhledy.

lordiDlouhá léta vydával hodně demo nahrávek (mimo jiné jedno demo album s názvem ?Napalm Market?), což bylo ještě před tím, než si k sobě pozval jednoho kytaristu (samozřejmě také člena KISS- army). Učinil tak jednoduše z toho důvodu, protože je opravdu špatný kytarista, jak sám dodává. Od tohoto okamžiku můžeme také mluvit o pravém založení kapely Lordi. V dalších letech si svojí cestu do kapely Lordi potom našli i další členové KISS- army, a také došlo k několika změnám ve složení. Když Lordi vysvětlil svým novým spolubojovníkům myšlenku týkající se make-upu a kostýmů, byli všichni okamžitě pro. Stejně tak jako KISS, i když ne v takové míře, nosící make-up a masky, bylo ihned jasné, že tahle cesta bude platit i pro ně samé. Montrózní kostýmy postupně získávaly tvar, také počet demo-nahrávek stále rostl, až překročil množství 150 kusů.
Avšak pro kapelu bylo těžké sehnat smlouvu na nahrání desky, protože jejich nekonvenční mix stylů hororové show a metalu 80. let se nedal napasovat do žádné škatulky. Nejčastější odpovědi, které Lordi při hledání nahrávací firmy slýchávali, byly: ? Hudba je dobrá, ale ten vzhled je sr*čka.?, a nebo naopak: ? Vzhled je skvělej, ale měli byste hrát spíš Black nebo Death metal.? Stejně jak pro Lordi, tak pro jakoukoliv jinou kapelu, bylo někdy téma těchto požadavků velmi depresivní- neboť to co dělali, bylo přesně to co vždycky dělat chtěli- přesně tak a nikdy jinak. Ne jednou stála kapela blízko před tím to vzdát. Obzvláště když v roce 1999 bylo opět zrušeno očekávané vydání alba s názvem ? Bend over and Pray the Lordi? (Skloň se a pros Lorda) a dodnes živoří v neveřejné zásuvce vrchního monstra.

1.jpg, 37kB Přece nakonec, po skoro 10 letech, přijala nestvůrné vojsko BMG Finland. V lednu 2002 vyšel ve Finsku první singl od Lordi ?Would you love a Monsterman.? K tomu bylo také zveřejněno video, přesně ve smyslu Lordiho vášně pro horory. A co nikdo nečekal, singl se vyšplhal na několik měsíců na špičku finské singlové hitparády a stal se zlatým.

Posíleni obrovským úspěchem první publikace, vrhla se kapela s plným elánem na tvorbu jejich první studiové desky. Z více než 150 demo- nahrávek, které v průběhu času nashromáždili, mohla kapela takřka zcela čerpat. Stejně tak bylo jasné, že první album Lordi bude také to nejlepší dílo ze všeho z předchozích deseti let.
Když byly práce na prvním albu ukončeny, odešel od kapely bohužel jeden člen. Byl to Magnum, baskytarista ve své vesmírné výzbroji, který se rozhodl jít svou vlastní cestou. Náhrada se našla v dalším členovi KISS- army, Kalmovi.

lordiV říjnu 2002 ( přesně na Halloweena), vyšlo první dlouhohrající album pod názvem ?Get Heavy?. Potom, co byl úspěch prvního singlu odbyt jen jako první a poslední překvapení, ustálilo se album, které stále bylo pod vážným očekáváním, zatím na prvním místě tradičních hitparád. Během čtyř týdnů vybojovalo album rovněž zlato, za nějaký čas dosáhlo také na platinu. Zrodila se hvězda.
V tom samém roce byli Lordi také vyznamenáni cenou Emma- Award za nejlepší Hard Rock/Heavy metal album roku 2002.
V prosinci pak přišel očekávaný premiérový koncert v klubu Nosturi v Helsinkách. Kapela nadchnula dobře známé kritické finské publikum a podepřela tak status, který v jejich rodné zemi mezitím zaujímala.

Ve víru úspěchu ?Get Heavy? byl začátek roku 2003 ve jménu dalšího vydaného singlu. ?Devil is a Loser? byl právě zvolen jako onen song, který jako jeden z prvních songů, datovaných od roku 1992, obsahoval hlavní kytarový riff. Také k tomuto singlu byl natočen klip, který opět používal podstatný prvek kapely, horor, dobře nechutný s koncem s černým humorem.

2.jpg, 37kB Jak se ukazovalo už na začátku, Lordi byli v silném rozporu. Od kritiků desek dostávali s krásnou pravidelností nejvyšší známky- nebo ty nejhorší. Někde mezi tím to šlo stěží. V lednu 2003 hráli jako předkapela Nightwish v Německu. Nedostalo se jim však moc velkého ohlasu. Přesto vystoupili na festivalu Wacken Open Air, a hráli také jako speciální hosté na Wacken Route Shows společně s Mob Rules, Amon Amarth a Onkel Tom.

Díky úspěchu jejich debutového alba, ležela laťka očekávání druhého studiového alba samozřejmě hodně vysoko. Bylo ?Get Heavy? jediným ?dítětem? leadera kapely, budou v tvůrčím procesu jeho nástupce ?The Monsterican Dream" zahrnuti i ostatní členové kapely?

Jak ?My Heaven is your Hell? tak ?Blood Red Sandman? se svým fenomenálním videem, opřeným o kultovní film Evil Dead, se staly hitem, mezitím album po vzoru ?Get Heavy? dělalo hitparády stále nejisté. A opět se osvědčil koncept spojení poctivého hard rocku/ metalu s hororem. Zvláště když si Lordi paralelně s druhou deskou splnili svůj velký sen, totiž natočit film, ve kterém by si zahráli členové kapely. Vyšel 30- ti minutový film ?The Kin? a jako DVD přidán ke speciální edici alba.

Koncem roku 2004 se konečně kapela chystala dobýt i mezinárodní trh. Vzhledem k tomu, že si na rok 2005 naplánovala evropské turné, vydala u anglického vydavatelství Sanctuary hybridní album pod názvem ? The Monster Show?, ke kterému byly na bonusovém DVD přidány všechny dosavadní 3 klipy.

Rok 2005 byl pro kapelu také rokem změn. Jak keybordistka Enary, tak baskytarista Kalma opustili v tomto roce kapelu. Včas před nahráváním třetího studiového alba byli nahrazeni Awou ( keyboard) a OXem ( baskytara).

lordi3.jpg, 28kB V roce 2006 došlo ke výměně kostýmů za nové a nyní jako temnější monstra vstoupila ve stylu starých dobrých 80. let do finského předkola Eurovize 2006. Tam jako velké překvapení udusali všechno od základu a vykročili na cestu do Eurovize 2006 v Athénách. Díky tomu byl jako singl vydán ?Hard Rock Hallelujah? a pohotově hned první den vstoupil do hitparád. Krátce potom vydala kapela svojí třetí desku ?The Arockalypse?, na kterou si pozvali hosty jako Udo Dirkschneider (Accept, U.D.O.), Bruce Kulick (KISS, Union), Dee Snider a Jay Jay French (oba z Twisted Sister). Také třetí dílo monster- bandy se stalo úspěšným nástupcem a krátce po začátku prodeje se pevně usadilo v nejvyšších oblastech finských hitparád.

18. a 20. května 2006 to bylo tak daleko, že staroctihodná instituce eurovize se starými tradicemi byla zlomena. Hlasovací bouře rockových a metalových fanoušků z celé Evropy katapultovala pět finských monster, v rozporu se všema prognosama a zkouškama zastavit jejich účast, na vrchol. A co by se neodvážil nikdo tvrdit ani ve snu, Lordi opustili Athény jako zářiví vítězové. Sláva! Díky vystoupení v soutěži byl jejich singl vydán v celé Evropě.

Díky tomu stoupla i finská národní hrdost. Během legendární uvítací párty na náměstí v Helsinkách slavilo neuvěřitelných 80 000 Finů, kteří s prvním vítězstvím v Eurovizi pro Finsko takřka přes noc povýšili monstra na národní hrdiny a vytvořili vedle toho také oficiální světový rekord v hromadném karaoke- zpěvu písně Hard Rock Hallelujah. Singl vydaný speciálně po soutěži byl ve velmi krátkém čase vyprodán, zatímco album lámalo všechny prodejní rekordy ve Finsku a stalo se neuvěřitelně třikrát platinovým. Solidarita Finů s jejich novými miláčky (kteří byli jak na známkách, tak na obalech coly) byla brzo pryč a noviny publikovaly fotky členů bez masek. Ale kvůli otevřenému bojkotu a petici, kterou podepsalo 250 000 lidí, se musely veřejně omluvit. Kapele se dostalo čestných cen, byly po nich pojmenována místa, stavěly se jim památeční sochy- země dostala totální Lordi horečku. Trochu později byl vydán na DVD legendární koncert v Helsinkách pod titulem ?Market Square Massacre?.

Také v Německu se stal singl ?Hard Rock Hallelujah? zlatým a skoro ve stejném čase ve Švédsku dosáhlo ?The Arockalypse? taky na zlato. ?Bringing back the Balls to Europe? turné hrdinů písničkové soutěže proběhlo i přes nějaké technické poruchy a darovalo pořadatelům hromadně vyprodané koncertní haly.
V prosinci 2006 si splnil ?otec všech monster? dlouho skrývaný sen a otevřel si v Rovaniemi svojí vlastní restauraci. S nákladnými dekoracemi v Lordi stylu a mnoha výstavními kusy, jako byly části dekorací z podia, kostýmy apod., dostal ?Rockstaurant? brzo charakter muzea Lordi. Ve stejném měsíci byl vydán ještě singl ?It snows in Hell? jako maxi-cd a DVD- singl a oficiální knižní biografie Lordi ?Mie oon Lordi? a také řada Lordi komiksů.

lordiV roce 2007 se stalo album ?The Arockalypse? zlatým i v Německu. Skoro ve stejným čase se Lordi odvážili k těžkému kroku a poslali album do světa. Bylo bouřlivě přijato jak v USA tak v Japonsku. Mezitím bylo také ve Švédsku natočeno DVD ?Bringing back the Balls to Stockholm? a poprvé jsme si mohli vychutnat kompletní Lordi show v plné délce. Ve Finsku v této době putoval na pulty další singl ?They only come out at night?.

4.jpg, 56kB V květnu téhož roku začalo natáčení prvního celovečerního filmu Lordi ?Dark Floors?, který produkoval Solar film s rozpočtem 4 Mil. Euro. Tento film byl dalším dlouho utajovaným snem hlavního monstra, který se mohl konečně realizovat. V létě se kapela ještě zúčastnila Ozzfest- tour v USA. Koncem roku vychází ještě singl ?Beast loose in Paradise", který se stal písní k filmu ?Dark Floors?.

V únoru roku 2008 přichází do kin první celovečerní film ?Dark Floors? s premiérou v Oulu. Postupně během roku vychází tento film v ostatních státech Evropy a v říjnu se dostává i na trh do USA. Rok 2008 je také rokem očekávání nové desky. Ještě než je však deska vydána, dojde k další změně masek (tak jak se to stává s každým novým albem). Jako předzvěst vychází v září první singl ?Bite it like a Bulldog?, ke kterému je natočen i klip. V pořadí čtvrtá studiová deska ?Deadache? vychází na Halloweena v říjnu 2008. Lordi ke příležitosti vydání desky pořádají speciální koncert v klubu Tavastia v Helsinkách. V listopadu se vydávají na turné po USA.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 10140x
Staženo: 2647x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera