Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Pink FloydPink Floyd je britská legendární skupina, založena roku 1965, hrající progresivní rock, známa psychedelickými skladbami s důkladně propracovanými živými vystoupeními. Po dobu svojí existence bylo prodáno přes 200 mil. jejich alb.

Poté, co se Syd Barrett zbláznil, nastoupil na jeho místo David Gilmour a Pink Floyd se po této změně, a také poté co se komponování písní ujal Roger Waters, postupně stali progresivní skupinou, odvrátili se od svých začátků a nahráli několik koncepčních alb. Vynikl tak jejich potenciál a jejich skladby se začaly vyznačovat čistotou a přesností. Skupina byla známá především svými monumentálními komponovanými vystoupeními.

Skupina má kořeny v Cambridge, kde vyrůstali 3 Pinkové - Waters, Gilmour a Barret. Ale skutečná historie začíná až v Londýně, kde Roger Waters, se třemi svými kamarády ze školy, zakládají skoro neznámou kapelu ?garážového? typu s názvem Sigma 6. Ta se několikrát přejmenovala až se jednoho dne u Watersových dveří objevil Syd Barrett.

pink floydOd něj přišel i současný název Pink Floyd (Pink Andersen a Floyd Council - američtí bluesmani). Naprosto zlomový je pro skupinu rok 1967, kdy podepsali smlouvu s EMI, vydali své první LP a jeli na svojí první koncertní šňůru (v USA). Po tomto turné odchází Barret a nahrazuje ho Gilmour. Avšak ten největší úspěch přijde až s deskou Dark Side of the Moon z roku 1973. Tato deska se stala jednou z nejprodávanějších v historii (25 mil. kusů). Písně jako Money, Time, Us and Them a Great gig in the sky se staly naprostými hity a v hitparádách se například singl Money držel 700 týdnů. Po tomto albu, následovala deska Wish You Were Here (1975), poté album Animals (1977), které je označované za ?nejrockovější? a ?nejkytarovější? album Floydů, avšak chyběl zde nějaký hit, který by ho propagoval.

1979 - průlomové album The Wall. Motto The Wall je ?Ať děláš co děláš, každý tvúj čin je jen další cihla ve zdi nevšímavosti tvého okolí vůči tobě?. Pink Floyd natočili film The Wall, který je takovou biografíí Rogera Waterse (i většina písniček z tohoto je od něj), film je stejně jako hudba hodně složitý na pochopení. The Wall zaznamenalo obrovský úspěch hlavně kvůli písním ?Another Brick in the Wall (Part Two)? a Mother.

Poté následovala další alba, která už ale nemohla překonat někdejší slávu Pink Floydů a jelikož se skupina dostala až na vrchol, tak poté logicky musí následovat pád; u Pinků nebyl tak zásadní, i jejich další desky se prodávaly po miliónech, jejich poslední velký počin byla deska The Division Bell, ale ta přišla až v roce 1994, kdy vedle současného agresivnějšího rocku, začaly do hitparád více vstupovat odlišné hudební styly jako Hip Hop, RnB, Rap.

7. září 1994 Skupina Pink Floyd vystoupila v Praze na Strahově v sestavě bez Rogera Waterse. Koncert na Spartakiádním stadionu navštívilo více než 100 tisíc diváků.

Skupina, v sestavě s Rogerem Watersem, vystoupila na londýnském koncertě Live 8 2. července 2005, poprvé od roku 1981.

Po skupině je pojmenována planetka 19367 Pink Floyd.

Členové:
* Syd Barrett - kytara, zpěv, do r. 1968
* Roger Waters - basová kytara, zpěv , do r. 1985
* Nick Mason - bicí
* Richard Wright - zpěv, klávesy
* David Gilmour - kytara, od r. 1968

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5888x
Staženo: 2528x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera