Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

RammsteinRammstein je německá hudební skupina, která vznikla roku 1993; členové skupiny pocházejí ve své většině z bývalé NDR. Rammstein bývají zařazováni do hudebních stylů metal, industrial s prvky elektronické hudby. Většina textů skupiny je v němčině, občas však vytvoří anglickou verzi své písně.

rammsteinKapela se začala postupně skládat začátkem roku 1994. Tehdy kytarista Richard Kruspe, bubeník Christoph Schneider a Oliver Riedel, hrající na basovou kytaru iniciovali vznik skupiny. Dále se jim podařilo ulovit zpěváka Tilla Lindemanna, který se stal, díky svému nenapodobitelném hlasu, neodmyslitelným členem formace a také přišel klávesista Christian 'Flake' Lorenz. Jako posledním šestým členem se stal druhý kytarista Paul Landers. Název skupiny je odvozen od malé vesničky Ramstein v Německu, ve které má jednu ze svých základen americká armáda. Ta v roce 1988 uspořádala leteckou přehlídku, při které se jedno letadlo z italské formace (trojbarevná šipka) zřítilo a způsobilo neštěstí, které si vyžádalo více než 80 lidských životů. Richard (kytarista kapely) však tvrdí, že název vymyslel již před neštěstím. Navíc do názvu přidal jedno ?M? dle anglického slovesa ramm (beranit). Svůj debut začali nahrávat v březnu roku 1995 ve Stockholmu. Svoje první demo pojmenovali Schwarzes Glass. Spolupracovali s producentem Jacobem Hellnerem, známým především svou prací pro švédskou kapelu Clawfinger. Této skupině dělali Rammstein zpočátku předkapelu na jejich koncertech. V říjnu toho samého roku vyšel jejich první singl Du riechst so gut. Zhruba měsíc po vydání singlu, se objevilo na trhu jejich první album Herzeleid. Již tehdy začaly zaznívat první kritické hlasy, zda se náhodou nejedná skupinu fašisticky orientovanou. Jako důkaz často sloužil zdánlivě nevinný obal prvního CD, který prý zobrazuje postavy čisté árijské rasy. Jedná se pochopitelně o nesmysl a sami Rammstein uvedli, že to není pravda. První slávy se Rammstein dotkli, když režisér David Lynch zařadil dvě jejich skladby (Heirate mich a Rammstein) na soundtrack k filmu Lost Highway. Na soundtracku se ocitli ve společnosti takových hvězd jako jsou např. Marilyn Manson, David Bowie, Nine Inch Nails nebo Angel Badalamenti.

rammstein22.července 1997 vyšlo druhé album Sehnsucht, kterým se definitivně prosadili na celém evropském trhu. Na albu zaujme nejen obsah (všechny skladby jsou pochopitelně skvělé), ale také booklet, který obsahuje tváře v jednotlivých členů mírně zohavené, což bylo pro některé lidi těžko stravitelné. Třetí album - Mutter, které vydali v roce 2001 je již o trochu více komerční a samozřejmě slavilo celosvětový úspěch. V červenci odjeli na turné po Evropě. Vystoupili také po delší době i v Česku na Strahově jako předkapela AC/DC (naposledy v Česku Rammstein vystupovali v roce 1995). Tento koncert označili jako jeden z nejnepovedenějších, ale hned tento rok Česko navštívili ještě jednou a to dne 12. listopadu 2001 v Paegas aréně.

V roce 2004 vydali album Reise, Reise, které bylo rovněž velmi úspěšné. V prosinci v Česku vystoupili v T-mobile aréně. Hned další rok se předvedli s albem Rosenrot, dříve s pracovním názvem "Reise Weiter". Zatím posledním počinem skupiny je DVD Völkerball z roku 2006, jenž mapuje jejich koncertní putování po Francii, Rusku, Japonsku a Anglii.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 5535x
Staženo: 2521x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební interpret
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera