Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

Cypress HillCHPřed tím, než se v roce 1988 dal dohromady průkopnický kvartet Cypress Hill, absolvovali jeho zakladatelé dlouhou cestu z ulic South Central v LA. V průběhu jejich 15-ti leté historie prodali na 15 milionů desek po celém světě, obdrželi 15 multiplatinových, platinových a zlatých ocenění od organizace RIAA, byli hlavními tahouny legendárního putovního festivalu Lollapalooza, novodobého Woodstocku a svého vlastního Smokin' Grooves turné, vystupovali ve věhlasném televizním pořadu Saturday Night Live a během mnoha dalších show po celém světě neustále bořili hranice žánrů, mezi kterými jsou hip hop, alternativa, metal, rock, reggae, ska a latinsko-americká hudba.

Jejich zajímavá kariéra je zachycena na poslední dlouho očekávané sedmé (a desáté celkově) studiové desce nazvané výmluvně Till Death Do Us Part (Dokud nás smrt nerozdělí), která stejně jako její název, obsahuje náznaky temné smrtelnosti s mravoučnými příběhy poháněné dunivými hip hopovými beaty, Sen Dogovým nenapodobitelným hřmotným hlasem v refrénech a osobitým vypravěčským stylem.

"Chtěli jsme se vrátit tam, odkud jsme vyšli," vysvětluje B-Real během přestávky v DJM Studiu, kde bylo album natočeno. "Celá deska je plná syrového rapu s náznaky rocku, reggae a latinsko-amerických motivů, se kterými jsme začínali. Jen jsme to nechali vyjít na povrch a vytvořili jsme nahrávku s atmosférou, která se vás chytne jako lepidlo. Myslím, že se nám to podařilo."

"Udělali jsme to nejlepší, co jsme se naučili během společně strávených let, upravili to pro rok 2004 a je to tady," říká Muggs, který opět postaral o většinu produkce od původních beatů až k finální úpravě s ohledem na její integraci k zbylým třem členům formace. "Je to o růstu a progresi."

Till Death Do Us Part nabízí širokou paletu možností Cypress Hill. Nalezneme zde vše od přímočarého gangsta rapu Another Body Drops, přes hispánskou vypalovačku Latin Thugs (kterou si spolu se Cypress vystřihla i reggae superstar Tego Calderón z Puerto Rica) a huličskou hymnu ve stylu dancehall Ganja Bus, v níž hostuje syn legendárního Boba Marleye Damian, až po filmovou Street Wars se zvučnými zvony a éterickým zpěvem sboru. Psaní bylo stejně jako obal desky, na kterém je temné sousoší, inspirován jejich výletem do Prahy.

"Fotografii jsme pořídili na jednom mostě," vypráví Muggs. "Nálada, postupy na celé desce, vše v jejím sépiovém odstínu. Temno, zamračeno, zastíněno. Přesně to jsem chtěl."

Cypress Hill: Sen, Muggs, B

Prvním singlem What's Your Number? je přidrzlá óda na balení holky v klubu, ve které hostuje Tim Armstrong z Rancid spolu s Robem "SR" Ashtonem z Transplants, který se postaral o vokály v refrénu a celé to je inspirováno ska-rockem legendárních The Clash.

"Stojí to na skladbě Guns of Brixton" vysvětluje B-Real. "Byl jsem vážně překvapen, když po nás Muggs chtěl, abychom to zkusili, ale vážně to funguje."

"Jsem velký fanoušek The Clash," říká Muggs. "Myslím si, že se ten singl hodně povedl. Původně jsem to chtěl pojmenovat Guns of LA, ale B to vzal trochu jinak a je z toho něco jinýho."

Dalšími hosty na desce jsou Prodigy z Mobb Deep a Twin v klasické pecce ve stylu Cypress Hill Last Laugh. Na skladbě Latin Thugs se podílel uznávaný a vyhledávaný producent jménem Alchemist.

"Tohle je první deska, na které do sebe všechno naprosto dokonale zapadá," tvrdí B-Real. "Struktura songů je perfektní, mám z toho dobrý pocit."

CH"Je to vyspělá deska," souhlasí Muggs. "Nechtěli jsme znovu vstoupit do stejné řeky a dělat podobnou nahrávku, jako kdysi. Cypress Hill byli vždycky známí tím, že udávají směr a já dospěl k názoru, že je na čase zkusit něco jiného. Vytvořit znovu svůj vlastní svět, nenaskakovat do rozjetého vlaku, nedělat jen hitovky. Děláme klasické skladby, které obstojí i za několik let."

Till Death Do Us Part skutečně není jen kolekcí songů, od úvodních tónů až do samého konce je to záležitost všech smyslů, jako film, který vás provede prostou ulicí, kde kapela vznikla, kolem světa a zpět.

Hororové songy jako Never Know nastiňující gangsterskou minulost kapely jsou jako chůze po laně mezi respektem lidí z ulice a středním proudem.

"Dneska bych mohl umřít/Tak se jdeme zhulit/Možná zkusím bojovat/Sice se držíš svýho života/Ale nebojíš se" (Never Know)

Cypress Hill: Sen, B, Muggs, Bobo

"Tímto způsobem tvoříme neustále," říká B. "Muggs přijde s nějakým nápadem, já si to poslechnu, pustím si to k tělu a to co ze mě vyjde, to ze mě vyjde. Obvykle se to týká věcí, které jsem tehdy dělal nebo viděl."

"Produkce jde ruku v ruce s tím jak píšu verše. Jedeme v tom dlouhou dobu, chceme být stále zajímaví a nápadití a tak zkoušíme hledat nové zvukové a textové cesty. Stále je co zlepšovat a ty se můžeš snažit přijít s něčím novým."

"Vždy jsem poslouchal jiný druh muziky, než hrajeme," vysvětluje Muggs. "Stále se učím, čtu knihy, sleduji filmy a studuji život. To co jsem se naučil se snažím promítat do hudby, kterou tvořím. Vždy jsem se snažil, aby to bylo na mém psaní znát."

Dobrým příkladem je reggae skladba Busted In The Hood. Muggs zde obrátil naruby dětský refrén old-school skladby od Beastie Boys "Here's a little story..." v příjemný popěvek o drogách, který B-Real oživuje rapem, jež připomíná první velký hit kapely How I Could Just Kill A Man.

"Tenhle song jsem si zpíval jako malej kluk, když jsem se potuloval po naší čtvrti,"vzpomíná Muggs. "Je to něco, s čím jsem přišel a dobře se to chytlo."

Ačkoli Till Death Do Us Part evokuje smrtelnost, neznamená to, že odvrací tvář od budoucnosti, právě naopak. Fakt, že Cypress Hill už nežijí gangsterským životem neznamená, že už nerozumí jeho mentalitě.

CH"Pokoušet se vysvětlit jak teď žijeme, může být vcelku zábavné," vysvětluje B-Real. "Děláme muziku a jsme při tom ve styku s množstvím lidí. Je to jiné, než když jsme začínali, ale hudba je hudba. Když uděláš dobrou skladbu, která se líbí lidem a je součástí skvělý desky, lidi si tu desku oblíbí a rázem jsi v sedle. Všichni věří té nahrávce a když jí správně pochopí, nic se tomu nevyrovná."

"Těší mě, že se nám stále daří dělat to, co chceme," dodává Muggs. "Po 15 letech není vždy lehké najít společnou řeč a držet jako parta pohromadě. Jsme jako rodina, která nefunguje úplně dokonale, to je vše, co víme, to je to, co jsme během let pochopili. Jak můžeme být něčím jiným? Můžeme se dohadovat celý den, ale večer víme, že se máme stále rádi. Myslím tím.. jsme stále tady a děláme co nás baví."

S albem Till Death Do Us Part Cypress Hill prokázali, že zde chtějí být ještě dlouho... opravdu dlouho.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 6697x
Staženo: 2639x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera