Vložit biografii
Po přihlášení budete moci přidávat zprávy.

K.o.R.n-ik
#2 | 26.8.2009 - 20:16
Favle-x: Přidáno :) ...příště využij žádost o přidání ;)

Favle-x
#1 | 19.8.2009 - 13:09
Zdravim, mužu poprosit o biografii Apocalyptica ?... jinak chválim tento web..až se to tu víc rozroste tak to bude super ;-)

- Zobrazit více příspěvků

G-UnitG-Unit, celým názvem Guerilla Unit, Gorilla Unit,Gangsta Unit, je americká hip-hopová skupina, kterou v roce 2002 založil gangsta rapper 50 Cent. Dalšími zakládajícími členy jsou Lloyd Banks (Christopher Lloyd) a Tony Yayo (Marvin Bernard).

K trojici newyorských rodáků ze čtvrti Queens 50 Centovi, Lloydu Banksovi a Tonymu Yayovi se připojil Young Buck, který je původem z Nashvillu a založili skupinu G-Unit. Ta se nejprve pohybovala v newyorském undergroundu, kde se stala známou díky pouličnímu mixtapeovému businessu, v čemž jim byl nápomocen DJ Whoo Kid. Po komerčním úspěchu 50 Centa v roce 2003 vytvořila vlastní vydavatelskou a nakladatelskou společnost G-Unit Records pod firmou Interscope Records.

Ig-unithned po založení zaznamenala skupina značné úspěchy na poli obchodu i reputace. Nyní rozšířila svoje pole působnosti i za hranice činnosti vydavatelské a nakladatelské. G-Unit vlastní mimo vlastního vydavatelství oděvní značku G-Unit Clothing, kterou provozuje ve spolupráci s firmou Ecko Unlimited, vlastní obuvní řadu, kterou zajišťuje firma Reebok, dále pod svojí značkou vydává knihy žánru urban books. V produkci G-Unit vyšla také videohra s názvem 50 Cent: Bulletproof, jež zaznamenala komerční úspěch na většině herních konzolí. Pro Sony PSP vyšla poté ve speciální úpravě s dodatkem G-Unit Edition.

Skupina také založila vlastní nadaci s názvem G-Unity Foundation, na kterou putuje část výnosů. Nadace se věnuje pomoci nezabezpečeným dětem a pomoci černošským komunitám.

G-Unit je často přirovnávána k labelu Roc-A-Fella, jenž založil rapper Jay-Z. Pod křídly G-Unit se dnes nachází řada sub-labelů a její řady se neustále rozrůstají.

Skupina je známá svým agresivním a konfliktním chováním. Vede spory s celou řadou umělců a labelů, jako jsou například The Game, Fat Joe, DJ Khaled, Lil' Wayne, Nas, Ja Rule, bratři Gottiovi a Murder INC, Kenneth ?Supreme? McGriff,Young Buck či Cam'ron. Všichni členové G-Unit jsou několikanásobně trestáni.

Adresa URL:

Zhlédnuto: 7381x
Staženo: 2564x
Share/Save/Bookmark
YouTubeZhlédnout videa
Kategorie: Hudební skupina
Přidal: K.o.R.n-ikDoporučit tuto stránku

Email příjemce:

Váš email:

Vzkaz pro příjemce: (nepovinné) 
Kontakt  |  Podmínky  |  Vložit biografii  |  Uživatelé
Optimalizováno pro: Mozilla Firefox Internet Explorer 8.0 Chrome Opera